Haft komputerowy – co to jest?

Haft komputerowy jest klasyczną i najbardziej szlachetną metodą zdobienia odzieży. Polega na wyhaftowaniu napisu, symbolu lub logotypu przy użyciu nici oraz sterowanej komputerowo maszyny, która współcześnie zastąpiła rękodzieło.

Wyhaftować możemy dosłownie wszystko i niemalże na wszystkim. Haft komputerowy z powodzeniem stosuje się na wszelkiego rodzaju tekstyliach, tworząc unikalną odzież firmową. Odzież ta noszona przez pracowników firmy buduje jej tożsamość, markę oraz poczucie wspólnoty. Wszyscy pracownicy, niczym piłkarze w jednolitych uniformach grają w jednej drużynie.

Odwiedź nasz sklep internetowy >>

Haft komputerowy może być z powodzeniem stosowany także do tworzenia gadżetów oraz odzieży reklamowej. Wyhaftowane logo i nazwa firmy na koszulkach i bluzach może być dobrym prezentem dla klientów. Nosząc naszą odzież reklamową, będą oni promować naszą markę.

haft komputerowy

Jednak haft komputerowy nie tylko jest stosowany na odzieży. Haftować komputerowo można także na czapkach, torbach, ręcznikach, szlafrokach oraz odzieży roboczej.

haft komputerowy

Wyhaftowane logo oraz napisy są znacznie trwalsze, niż łatwo spieralne oraz zdzieralne ich naklejane odpowiedniki, dołączane na ciepło do odzieży niczym zwykła kalkomania.

haft komputerowy

Haft komputerowy – historia druku na odzieży reklamowej

Już w starożytności kobiety ręcznie haftowały wzory na odzieży i obrusach.

Hafty są często elementem kultury oraz symbolem danego regionu i narodu. Wystarczy tu przypomnieć słynne hafty kaszubskie lub góralskie, będące nieodłącznym elementem strojów ludowych.

Wyróżnianie się ten sposób z tłumu, a także identyfikowanie graficzne zespołów ludzi szybko zaczęli wykorzystywać specjaliści od marketingu oraz PR-u. Pracownika ubranego w odpowiednio dobrany strój klient inaczej traktuje. Dla przykładu, tak samo jak piloci, policjanci i żołnierze wzbudzają szacunek w swoich eleganckich mundurach, tak samo pracownicy innych branż są całkowicie inaczej odbierani w jednolitych i wyróżniających się strojach. Nic dziwnego, że wiele firm zdecydowało się zainwestować w unikalne uniformy. Dzięki temu ich pracownicy mogą poczuć się jak jedna drużyna, grająca wspólnie w tym samym celu.

Haft to także gadżety i odzież reklamowa. Każdy lubi prezenty, gratisy lub nagrody. Jeśli dostanie torbę, czapkę lub koszulkę z emblematem jakieś firmy, z pewnością będzie ją nosić, reklamując tym samym daną markę.

Rozwój gospodarczy oraz globalizacja sprawiły, że zapotrzebowanie na haft rosło z każdym rokiem. Na szczęście rozwój technik komputerowych przyczynił się do gwałtownego wzrostu możliwości. Obecnie haftowanie napisów i wzorów na różnego rodzaju ubraniach i akcesoriach jest obecnie szybkie, precyzyjne, dokładne, powtarzalne i tanie. Dzisiaj bez problemu, w krótkim czasie można wykonać tysiące haftów sprostają nawet największym oczekiwaniom.

haft komputerowy

Jak zrobić haft komputerowy?

Haft komputerowy – technologia wyszywania napisów na odzieży

Nowoczesne maszyny wyposażone są w kilkadziesiąt igieł i różnokolorowe nici. Procesem szycia zarządza program komputerowy. Na podstawie wgranego projektu, maszyna wyszywa odpowiednie litery i kształty.

Jak zaprojektować haft, naszywki

Wystarczy zdecydować, w jakim miejscu lub miejscach danego przedmiotu ma się znaleźć haft. Ponadto należy wybrać jego wzór i wielkość. Najczęściej drukowane są napisy o odpowiednim kroju czcionki oraz logotypy firm oraz instytucji. Wzór należy przesłać wraz z zamówieniem, a nasi specjaliści pomogą w jego dostosowaniu do potrzeb komputerowej maszyny szwalniczej.

haft komputerowy

Zalety haftu komputerowego

Wygląd to coś, co zdecydowanie wyróżnia odzież z wyhaftowanymi emblematami. Starannie wykonany haft nadaje rzeczom nowej jakości. Jest wyczuwalny w dotyku, po prostu stylowy. Haft komputerowy nadaje odzieży oraz akcesoriom stylu, elegancji, a marka przez niego reklamowana zyskuje na prestiżu. Proszę sobie wyobrazić dwie koszulki, jedną ze starannie wyszytym logo firmy, a drugą z naklejoną folią reklamową. Taki obraz przywodzi na myśl zestawienie eleganckiego, wytwornego mercedesa obok plastikowej i tandetnej daci.

Co za tym idzie, trwałość haftu komputerowego jest nieporównywalnie lepsza niż jego konkurentów. Haft posiada wręcz taką samą żywotność, jak odzież którą zdobi. Nie ma obaw o to, że emblemat lub napis odkleją się w praniu lub prasowaniu. Haft komputerowy stanowi integralną część odzieży, a nie jest tylko łatwo usuwalnym, nietrwałym dodatkiem, którego wygląd szybko ulega degradacji.

Haft komputerowy może być w niemal dowolnym kolorze. Jedynym ograniczeniem jest barwa użytej nici. Wyszywanie odbywa się z chirurgiczną precyzją dzięki sterowaniu komputerowemu.

Haft może być wysoce spersonalizowany. Technika komputerowa pozwala na precyzyjne, powtarzalne i wysokorozdzielcze haftowanie wzorów, symboli i napisów.

Przy wyższych nakładach, haft po prostu się opłaca ekonomicznie. Jego cena jest stosunkowo niska, dzięki czemu idealnie nadaje się on do zdobienia wszelkiego rodzaju ubrań – koszul, t-shirtów, polo, spodni, spodenek – a także ręczników, czapek i toreb.

haft komputerowy

Wady haftu komputerowego

W przeciwieństwie do zwykłego, całopowierzchniowego druku komputerowego, nie sposób wyszyć kompletny obraz o nieograniczonej palecie barwnej. Jednak nie oto tutaj przecież chodzi. Haft jest nawiązaniem do tradycji, uosobieniem szlachetności, gdyż kojarzy się z herbami zdobiącymi odzież wyższych sfer. Nijak ma się on do kiczowatych, kolorowych i tandetnych malowideł.

Nie można wyszywać haftu komputerowego na niskiej jakości materiałach o niskiej gramaturze. Przyjmuje się, że gramatura tekstyliów powinna przekraczać 190 g/m2. Jednak trudno sobie nawet wyobrazić wyszywane logo na tandetnej koszulce tak cienkiej, że wszystko przez nią prześwituje.

Haft komputerowy – popularne produkty i odzież reklamowa

Odwiedź nasz sklep internetowy >>

Koszulki polo z wyhaftowanym wzorem

haft komputerowy

Pierwsze skojarzenie z haftem? Koszulka z kołnierzykiem oraz pięknie wyhaftowanym logo na piersi. Połączenie elegancji oraz wygody noszenia. Spraw, by ludzie z przyjemnością nosili takie koszulki z logo Twojej firmy lub instytucji.

Koszulki z wyszywanym logo firmy i napisami

Gotowe do noszenia na co dzień. Niech Twoi pracownicy lub klienci reklamują Twoją markę nosząc krótkie rękawki ozdobione Twoim logo lub napisem zachęcającym do skorzystania z usług Twojej firmy.

T-shirty z nadrukiem

Wysokiej jakości koszulka i wyhaftowany komputerowo wzorem lub napisem to doskonałe połączenie, pozwalające wyróżnić się z tłumu chińskich t-shirtów reklamowych o niskiej jakości i trwałości nadrukiem.

Bluzy z wyhaftowanym wzorem

haft komputerowy

Klasyczna bluza z kapturem również może reklamować Twój produkt lub markę. Wyhaftuj na bluzie swoje hasło, nazwę i/lub logo.

Haft komputerowy na polarach

Chcesz by Twoim pracownikom było ciepło, a jednocześnie swoim ubiorem identyfikowali wizualnie firmę? A może chcesz stworzyć doskonałej jakości odzież reklamową dla Twojej firmy? Polary z haftem komputerowym są doskonałym wyborem.

Koszule z haftem komputerowym

Bardziej formalnie i elegancko? Spraw, by Twoi pracownicy obsługiwali klientów w eleganckim stroju z wyhaftowanym logotypem firmy. Wybierz haft komputerowy na koszulach.

Spodnie i szorty z nadrukiem

haft komputerowy

Nie tylko górna część garderoby doskonale nadaje się do wyhaftowania napisu lub wzoru. Wyhaftuj na spodniach albo szortach tworząc wyjątkową odzież reklamową.

Haft komputerowy na czapkach

haft komputerowy

Trudno sobie wyobrazić czapki z daszkiem bez wyhaftowanego logotypu ulubionej drużyny, ukończonego uniwersytetu lub nazwy marki. Spraw, by logo Twojej instytucji lub firmy rzucało się na pierwszy rzut oka. Wyhaftuj je na czapkach.

Ręczniki i szlafroki z wyhaftowanym obrazem i napisem

Nic tak nie wyróżni hotelu oraz SPA jak firmowe ręczniki i szlafroki. Zamień bezimienne, nudne ręczniki w wyjątkowy przedmiot podkreślający luksus Twojej marki. To prestiż dla Ciebie, ale także poczucie luksusu dla gości.

Torby z haftem komputerowym

Jak łatwo oznaczyć nazwą i logiem firmy torbę? Świetnie sprawdza się haft komputerowy. Tanio i szybko zwykła torba może zamienić się w wyróżnik Twojej firmy.

Odzież ostrzegawcza a haft komputerowy

Także odzież robocza świetnie sprawdza się jako nośnik haftu komputerowego. Nazwisko, funkcja, nazwa i logo firmy – wyhaftuj na kombinezonie lub innym specjalistycznym elemencie odzieży roboczej i ostrzegawczej.

Haft komputerowy – ile kosztuje?

Haft komputerowy jest stosunkowo tani. Trudno jednak dokładnie podać cenę pojedynczego wyszycia, gdyż na ten koszt wpływa wiele parametrów.

Haft komputerowy będzie jednostkowo tańszy dla większych zamówień. Na cenę ponadto wpływa wielkość powierzchni do wyhaftowania, rodzaj samego haftu, zagęszczenie wzoru na powierzchni, ilość wymaganych uderzeń igły na cm2 materiału, a także liczba miejsc, w których na danym przedmiocie należy umieścić haft.

Na cenę zazwyczaj nie wpływa liczba użytych kolorów, gdyż maszyna szwalnicza posiada wiele nici.

Zapraszamy do indywidualnej wyceny projektów. Proszę przesłać do nas grafikę, którą chcą Państwo wyhaftować oraz informację o liczbie sztuk do wykonania.

4.9/5 - (55 votes)
4.9/5 - (55 votes)

Zobacz pozostałe artykuły:

Koszulki z nadrukiem
31 sierpnia 2020

Koszulki z nadrukiem