Украси

Постојат многу методи на украсување, поновите техники можат да збунат многу луѓе кога се соочуваат со нивниот избор. Одлуката за видот на обележувањето зависи од повеќе фактори. Утврдувањето на целта на облеката или текстилот за печатење може да ни помогне да избереме одредена техника. Без оглед на тоа кој метод за обележување ќе го одберете, шевовите за везови остануваат најблагородниот метод.

Најстариот метод за украсување

Везење Познат илјадници години благодарение на универзалната форма, тој останува релевантен цело време. Како резултат, везените ткаенини изгледаат многу елегантно и гарантираат многу подолг живот од ткаенините украсени со други техники.

Везови со компјутер со логото на капачето

Капаче со графика изработено со компјутерски вез

Украси за секоја пригода

Наши потпис се занимава со правење трајни и ефективни украси на работа и рекламирање облека, како и хотелски и угостителски текстил. Имаме сопствен машински парк, кој ни овозможува да гарантираме конкурентни цени и кратко време на испорака.

Ние вложуваме максимални напори да ја завршиме секоја нарачка. Нашиот тим ќе биде среќен да ви помогне да изберете производи, како и метод на декорација. Ние исто така нудиме услуга за пакување облека.

Компјутерски вез

Извршување компјутерски вез бара набавка на програма за везење. Овој метод се препорачува за помали големини на графика. Откако ќе се купи програмата за везење, таа останува во нашата база на податоци засекогаш, па кога ќе се вратите кај нас со друга нарачка, нема да ви се наплатува за подготовка на истата програма по втор пат. Тоа е исклучително елегантна и безвременска форма на украсување.

Тоа е вистински хит за оние кои ставаат трајност на прво место. Избрана имаше дури и години подоцна изгледа феноменално. Ова ќе ги задоволи оние кои се грижат за имиџот на нивната компанија. Овој тип на печатење се препорачува и за често миена облека, која е изложена на силни средства за перење.

Еден од методите на украсување - компјутерски вез

Процес на примена на компјутерски везови

Печатење на екран

Печатење на екран е техника на украсување во која формата на печатење е образец поставен на густа мрежа. Решетката може да биде изработена од метал или синтетичко влакно. Изработката на копија се состои во тркалање на бојата низ матрицата. Изработката на печатење на екран вклучува купување матрица за печатење.

Ова е одлично решение кога сакате да го добиете ефектот на сочни бои додека одржува прецизност и отпорност на абење. Завршениот проект ќе изгледа солиден многу недели, па дури и месеци.

Секој проект е направен според индивидуалните барања на клиентите. Секој пат кога ќе го прилагодиме производот во однос на материјалот и граматиката, како и локацијата на графиката во договор со клиентот. Повремено, ние го модифицираме дизајнот со согласност на клиентот со цел да добиеме најдобар ефект.

Печатење на екран за облека, какво било лого, графика

Печатењето на екранот може да се изврши не само на облека, туку и на избрани гаџети

Директно печатење од DTG

ДТГ-печатење или „Директно на облека“ е модерен метод на директна декорација на ткаенини и облека. Техниката DTG ви овозможува да нанесувате какви било графики на памучна ткаенина или памук со мешавина на еластан / вискоза. Графиките се создаваат со помош на специјален печатач. Печатењето со техниката DTG овозможува совршена репродукција на боите заедно со преносите на боите. Печатењето е можно без потреба да се подготви дизајн од само едно парче.
Трајноста на DTG печатењето зависи од повеќе елементи. Како прво, моделот и параметрите на опремата - колку е понова опремата, толку е подобар квалитетот и перформансите. Друг фактор што влијае на издржливоста се видовите на користени бои, ткаенината на која се прави отпечатокот и вештините на работникот.

ДТГ-печатењето, благодарение на својата иновативност, може да се користи и за масовно производство и за производство од едно парче. Ова овозможува тест-отпечатоци пред да се започне целата серија. Исто така е одлична опција за персонализирани подароци за роденден, свадба или годишнина. За компаниите, тоа е исто така погодно решение ако сакаме секој вработен да има свое име или назив за работа на облеката. Истото важи и за облеката, на пример, за облеката во спортски клуб, каде што се печатат различни броеви на кошулите или шорцевите.

Нов печатач Брат DTXpro Bulk, со кој го проширивме нашиот машински парк, е флексибилен и исклучително разноврсен модел. Благодарение на тоа, можете да го проширите вашиот магацин со персонализирани производи како што се Маици за секој со своето име, работно име, торби за рекламирањепа дури и чевли на кои има свои уметнички дела масовна скала како и ограничени серии.

Ние често се прашуваме за уникатен подарок за најблиските по повод Божиќ, Велигден, Денот на мајката или роденденот. Ние сакаме нашиот подарок да се истакнува и да остане долго време
со цел да се случи, вреди да се размислува за персонализиран подарок, честопати практичните не само што предизвикуваат пријатни спомени, туку служат и долго време.

DTG печатење на облека

DTG печатење не бара подготовка на проект што е една од нејзините главни предности (како што е случајот со печатење на екран или везови со компјутер). Можно е да се печатат графики или натписи од само едно парче, исто така, печатењето фотографија е вистинско и особено популарно во случај на подароци, но важно е фотографијата да е во највисока резолуција. DTG печатењето со нетрпение го избираат рекламни агенции бидејќи се карактеризира со ниска цена и издржливост, што е особено важно при организирање облека или текстил за разни настани или како награди за натпревари.

ве покануваме на Контдејствува со нашата услуга продавницакој ќе биде среќен да одговори на вашите прашања и да обезбеди бесплатен цитат за обележување.