Компјутерско везење - што е тоа?

Компјутерски вез е класичен и најблагороден метод за украсување облека. Се состои во вметнување натпис, симбол или логоип со употреба на навои и машина контролирана од компјутер, која денес го замени занаетчиството.

Можеме да веземе буквално сè и скоро било што. Компјутерското везење успешно се користи на сите видови текстил, создавајќи уникатна корпоративна облека. Облеката што ја носат вработените во компанијата го гради неговиот идентитет, бренд и чувство за заедница. Сите вработени, како фудбалери во униформа, играат во еден тим.

Посетете ја нашата онлајн продавница >>

Компјутерското везење исто така може успешно да се користи за создавање гаџети и рекламирање облека. Везено лого и име на компанија на маици и кошули може да биде добар подарок за клиентите. Со носење на нашата промотивна облека, тие ќе го промовираат нашиот бренд.

компјутерски вез

Сепак, компјутерското везење не се користи само на облеката. Можете исто така да везете со компјутер на капи, торби, крпи, бањарки и работна облека.

компјутерски вез

Везените логоа и натписи се многу потрајни отколку што лесно се отстрануваат и издвојуваат колегите што се лепат на облеката, како обична декора.

компјутерски вез

Компјутерски вез - историја на печатење на облека за рекламирање

Веќе во антиката, жените везеа модели на облека и чаршави со рака.

вез тие често се елемент на културата и симбол на даден регион и нација. Доволно е да се потсетиме на познатата качубинска или хајландска вез, кои се неразделен елемент на народни носии.

Да се ​​издвоите од толпата на овој начин, како и графички да се идентификуваат тимови на луѓе, брзо се искористија маркетинг и специјалисти за односи со јавноста. Вработен облечен во соодветно избрана облека, клиентот различно се третира. На пример, исто како што пилотите, полицајците и војниците се почитуваат во нивните елегантни униформи, вработените во другите индустрии се доживуваат сосема поинаку во униформа и карактеристична облека. Не е ни чудо што многу компании решија да инвестираат во уникатни униформи. Благодарение на ова, нивните вработени можат да се чувствуваат како еден тим, да играат заедно за истата цел.

Везење значи и гаџети и облека за рекламирање. Секој сака подароци, бесплатни награди или награди. Ако добие торба, капа или маица со амблем на компанија, тој дефинитивно ќе го носи, со што ќе се рекламира брендот.

Економски развој и глобализација направи побарувачката за вез да расте секоја година. За среќа, напредокот на компјутерски техники придонесе за експоненцијален раст на можностите. Во моментов, вметнувањето натписи и обрасци на разни видови облека и додатоци сега е брзо, прецизно, точно, повторливо и ефтино. Денес, илјадници везови можат да се изведат без никакви проблеми и за кратко време да се исполнат дури и најголемите очекувања.

компјутерски вез

Како да направите компјутерски вез?

Компјутерско везење - технологија на везење натписи на облеката

Современите машини се опремени со десетици игли и нишки од различни бои. Процесот на шиење се управува со компјутерска програма. Врз основа на поставениот дизајн, машината испушта соодветни букви и форми.

Како да дизајнирате вез, закрпи

Доволно е да одлучите на кое место или места на предметот што сакате да биде везот. Покрај тоа, треба да го изберете неговиот дизајн и големина. Најчесто се отпечатени натписи со соодветна форма и логоа на компании и институции. Моделот треба да се испрати со нарачка, а нашите специјалисти ќе помогнат да се прилагоди на потребите на машината за шиење на компјутер.

компјутерски вез

Предности на компјутерско везење

Изгледот е нешто што ја прави облеката со везени амблеми да се истакнува. Внимателно изработениот вез им дава на нештата нов квалитет. Се чувствува на допир, едноставно стилски. Компјутерското везење му дава стил и елеганција на облеката и додатоците, а брендот што го рекламира добива на престиж. Замислете две маички, едната со внимателно извезено лого на компанијата и другата со фолија за рекламирање, прилепена на тоа. Ваквата слика го става на ум умешноста на елегантен, елегантен мерцедес до пластичен и евтин датум.

Како резултат на тоа, издржливоста на компјутеризираното везење е неспоредливо подобра од онаа на нејзините конкуренти. Везењето има скоро иста издржливост како облеката што ја украсува. Нема потреба да се грижите дека амблемот или натписот ќе се олупат при миење или пеглање. Компјутерското везење е составен дел на облеката, а не само лесно отстранлив, не-постојан додаток чиј изглед брзо се деградира.

Компјутерското везење може да биде од речиси секоја боја. Единствено ограничување е бојата на употребената нишка. Везењето се изведува со хируршка прецизност благодарение на компјутерската контрола.

Везењето може да биде високо персонализирано. Компјутерската технологија овозможува прецизно, повторливо и везови со висока резолуција на обрасци, симболи и натписи.

Со поголеми количини, везот едноставно се исплаќа економски. Неговата цена е релативно ниска, што го прави идеален за украсување на секаков вид облека - кошули, маици, поло, пантолони, шорцеви - како и крпи, капи и торби.

компјутерски вез

Недостатоци на компјутерското везење

Наспроти обичното, печатење на целата површина на компјутер, невозможно е да се вметне комплетна слика со неограничена палета на бои. Сепак, ова не е за што се работи. Везењето е повикување на традицијата, олицетворение на благородништвото, бидејќи е поврзано со грбови што ја украсуваат облеката на високото општество. Тоа нема никаква врска со кичли, шарени и натрупани слики.

Компјутерското везење на ткаенини со низок квалитет со мала тежина не може да биде извезено. Се претпоставува дека граматиката на текстилот треба да надминува 190 g / m2. Како и да е, тешко е да се замисли и извезено лого на натрупана маица толку тенка што сè покажува низ неа.

Компјутерски вез - популарни производи и облека за рекламирање

Посетете ја нашата онлајн продавница >>

Поло кошули со везена шема

компјутерски вез

Првата асоцијација со вез? Маица со јака и убаво извезено лого на градите. Комбинацијата на елеганција и удобност при носење. Натерајте ги луѓето да носат вакви маички со логото на вашата компанија или институција.

Маици со везено лого на компанијата и натписи

Подготвени за носење секој ден. Дозволете им на вашите вработени или клиенти да ја рекламираат вашата марка како носи кратки ракави украсени со вашето лого или натпис што ги охрабрува да ги користат услугите на вашата компанија.

Маици со принт

Маица со висок квалитет и компјутерска везана шема или натпис е совршена комбинација која ви овозможува да се издвојувате од толпата кинески рекламни маички со низок квалитет и издржливо печатење.

Кошули со венчаница

компјутерски вез

Класичен качулка, исто така, може да го рекламира вашиот производ или марка. Вметнете ја вашата лозинка, име и / или лого на маицата.

Компјутерски вез на руно

Дали сакате вашите вработени да бидат топли и во исто време визуелно да ја идентификуваат компанијата со нивната облека? Или можеби сакате да создадете одлична квалитетна промотивна облека за вашата компанија? Компјутерско везено руно е одличен избор.

Кошули со компјутерски вез

Повеќе формални и елегантни? Направете вашите вработени да им служат на клиентите во елегантна облека со извезено лого на компанијата. Изберете компјутерски вез на кошули.

Панталони и шорцеви со принт

компјутерски вез

Не само горната облека е совршена за везење натпис или шема. Везете на панталони или шорцеви за да создадете уникатна рекламна облека.

Компјутерско везење на капи

компјутерски вез

Тешко е да се замислат бејзбол капи без везено лого на вашиот омилен тим, дипломиран универзитет или име на бренд. Направете лого на вашата институција или компанија да се појави на прв поглед. Навезете ги на капачиња.

Крпи и бањарки со извезена слика и натпис

Ништо нема да разликува хотел и СПА колку што се брендирани крпи и бањарки. Претворете безимени, здодевни крпи во уникатна ставка што го нагласува луксузот на вашата марка. Престиж е за вас, но и чувство на луксуз за вашите гости.

Чанти со компјутерски вез

Како лесно да обележите торба со името и логото на компанијата? Компјутерското везење работи одлично. Евтино и брзо, обична торба може да се претвори во посебна карактеристика на вашата компанија.

Предупредување облека и вез на компјутер

Работната облека работи исто така одлично како носач за компјутерско везење. Име, функција, име на компанијата и лого - вез на прекривка или друг специјализиран елемент на работа и облека со висока видливост.

Компјутерско везење - колку чини?

Компјутерското везење е релативно евтино. Сепак, тешко е прецизно да се одреди цената на единечно шиење, бидејќи оваа цена е под влијание на многу параметри.

Компјутерското везење ќе биде поевтино по единица за поголеми нарачки. Од цената влијаат и големината на површината што треба да се везе, видот на самиот вез, густината на шемата на површината, бројот на удари со игла по см.2 материјал, како и бројот на местата каде везот треба да се стави на предметот.

Цената обично не влијае на бројот на користени бои, бидејќи машината за шиење има многу нишки.

Ве покануваме на индивидуално вреднување на проектите. Ве молиме, испратете ни ги графиките што сакате да ги везете и информации за бројот на парчиња што треба да се направат.

Погледнете други написи:

Маици со принт
31 август 2020

Маици со принт